biskopiba

medus,bites,saimju veselība,likumdošana

Medus kvalitāte

latvijas1.jpgEsmu novērojusi, ka mūsu dravnieki ir nostājušies uz visai riskanta ceļa un pārāk aizrāvušies ar medus dziedniecisko īpašību popularizēšanu. Bieži gadījies dzirdēt un lasīt biškopju tekstus par to, ka šis medus der, lūk, šīs kaites ārstešanai, bet cits atkal- šai kaitei..Patiesībā tas ir visai slidens ceļš. Neapstrīdot tradicionālo un gadsimtiem seno pieņēmumu par medu kā ārstniecības līdzekli tautas medicīnā, iesaku pret to izturēties nedaudz atbildīgāk. Pirms teikšanas, ka liepu medus labi iedarbojas un ārstē šādas un tādas slimības, godīgi jāatbild pašiem sev- vai tas tik tiešām ir liepu medus.

Medus ir lielisks produkts, un biškopim pašam vajadzētu censties to nesabojāt.

Advertisements

Decembris 3, 2006 - Posted by | Medus

3 komentāri »

 1. Arī varētu parakstīties zem šiem vārdiem:)

  Ar biškopju palīdzību grēko arī žurnālisti, piemēram
  http://www.ogresvestis.lv/news.php?newsid=3931

  Liepu ziedu medus ir sevišķa tēma. Katrs otrais to prasa un gandrīz katram biteniekam tas ir piedāvājumā un uz galdiņa pirmajā rindā. It kā visiem labi, pircējam medus garšo, kaut arī viņš nemaz nezin kā garšo īsts liepziedu medus, savukārt biteniekam apmierināts kunde un kabatā skan.
  Noteikt cik pārkāpta ētikas robeža ir grūti, varbūt dravniekam klājas grūti, ja piedāvājumā nav liepziedu medus, tomēr tā ir apzināta pircēju maldināšana, lai arī pircējam zaudējums nav nodarīts un, iespējams, īsts liepziedu medus viņam pat negaršotu. Es pašlaik esmu izticis bez “liepziedu” medus un ceru, ka man arī turpmāk tas izdosies (galvot gan nevaru:)))

  Katram medum ir savas vērtīgās īpašības, kuras ir pierādītas un katrai škirnei apakšā ir savs “story”, bet jāievēro, ka medus nav brīnumlīdzeklis un piedēvēt tam pašu izdomātas īpašības vai tādas kādas vēlas pircējs, nozīmē grēkot pret patiesību.

  Par blogu -jauka lapa, ar savu skatījumu uz biškopības lietām. Latviski šādu lapu noteikti trūkst. Tā turpināt!

  Komentārs by Ainars | janvāris 24, 2007

 2. Nodarbojos ar dravošanu un uzskatu,ka liepu medu bites var salasīt samērā reti,apmēram,reizi astoņos gados.Liepu medu nevar sajaukt ne ar vienu citu medu, pateicoties liepu ziedu aromātam.

  Komentārs by konstantīns | jūlijs 6, 2009

 3. Te nu pilnībā jāpiekrīt konstantīnam, liepu ziedu medu nevar sajaukt ar nevienu citu. Un tas tiešām ir reti, kad sastopams, kaut vai skatoties uz šo gadu, kad ir tikai pāris dienas, kad liepas zied un vēl piedevām lietus līst. Par kādu liepu ziedu medu var būt runa.

  Komentārs by Oskars | jūlijs 11, 2016


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: