biskopiba

medus,bites,saimju veselība,likumdošana

Medus un antibiotiku atliekvielas

Padomju laikā antibiotikas tika uzskatītas par vienīgajiem un labākajiem bišu slimību ierobežošanas līdzekļiem. Taču pasaulē, īpaši Eiropā, veiktie pētījumi pierādījuši, ja antibakteriālos līdzekļus nelieto kompleksi ar citiem pasākumiem, piemēram, stropu un inventāra dezinfikciju, šūnu nomaiņu, slimību ierosinātāji nevis aiziet bojā, bet gan sagabājas stropā, inventāra vai bišu produkcijā, un bitēm nelabvēlīgos laika apstākļos slimības var uzplaiksnīt atkal no jauna.

Ja nav pareizi izvēlēta zāļu deva un izbarošanas ilgums, slimības ierosinātājiem izveidojas rezistence pret konkrēto ārstniecības līdzekli, var izveidoties rezistence arī pret līdzīgas grupas antibakteriālajiem līdzekļiem. šādu rūgtu pieredzi, kad, kaisot antibiotikas gan uz slimajām, gan veselajām saimēm, slimību ierosinātāji kļūst pilnīgi rezistenti pret antibiotikām vispār, uzkrājuši Amerikas un arī dažu Austrumeiropas valstu biškopji. Tātad, profilaktiski lietojot antibiotikas vai citus antibakteriālos līdzekļus, slimību ierosinātājiem izveidojas rezistence pret tiem, un, kad nelabvēlīgos laika apstākļos saslimst ievērojams skaits bišu saimju, būtu jāķeras pie pamatīgas ārstēšanas, izrādās, nav vairs līdzekļu, ar ko bites pasargāt. Ņemot vērā pasaulē izveidojušos kritisko situāciju peru slimību ierobežošanā, daudzās Eiropas valstīs bišu ārstēšana ar antibiotikām, nemaz nerunājot par iespējamo profilaksi ar tām, ir aizliegta. Un tā, kā mūsu biškopjiem ir jāpieņem ES nosacījumi, nevaram atsaukties uz Krievijas pieredzi.

Vēl joprojām Latvijā ir iegādājami Krievijā ražotie bišu slimību apkarošanas preperāti. Taču, izbarojot medikamentu, uz kura nav norādīts nedz darbīgās vielas daudzums, nedz lietošanas pamācība, nedz ierobežojumi produkcijas izmantošanai pēc šo medikamentu lietošanas, var apdraudēt gan bišu, gan arī savu un medus patērētāju veselību.

Advertisements

Decembris 3, 2006 - Posted by | Medus

1 komentārs »

  1. Velns lai parauj!!!!
    Un ko ta darīt, aizlaizt saimes postā, bankrotēt tikai tāpēc, ka Latvijā ir reģistrāti divi preparāti, lai gan kā humānās zāles (zāļu vielas) krievu preparātus lieto humānajā medicīnā un var dabūt aptiekā bez receptes piemaksājot farmaceitam 50 santīmus, un rīt zāļu veidā bez atmaņas????
    Nu kur te loģika, ja bišu ārstēšanā lietotā deva ir mazāka, kā humānajā medicīnā nepieciešamā viena kursa deva, bet produkcijas daudzums, kurā tā nokļūs ir teiksim 100 kg
    Kā piemēru minēšu BAKTOPOLU, palasiet darbīgo vielu, devas, pašķitstiet farmokoloģijas grāmatu un pastieties zāļu vielas devu, kas jālieto humānajā medicīnā….

    Komentārs by Nufs | Septembris 12, 2007


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: