biskopiba

medus,bites,saimju veselība,likumdošana

Vaska izmantošana bioloģiskajā dravošanā

Bioloģiskajiem biškopjiem ir jāpievērš īpaša vērība, lai dravās pilnībā izslēgtu iespēju, ka dravā nokļūst vasks no citām dravām.
Bišu vasks jaunām kārēm jāņem no bioloģiskās lauksaimniecības vienībām.
Te man radās jautājums- ko man kā biškopim darīt, ja tikko esmu nolēmusi pāriet uz bioloģisko biškopību? Izrādās, ka īpaši jaunu iekārtu gadījumā vai pārejas laikā pārbaudes iestāde vai organizācija drīkst izņēmuma apstākļos atļaut izmantot bišu vasku, kas nenāk no šādām vienībām, ja tirgū nav pieejams bioloģiski ražots bišu vasks. Vēl noteikums ir tāds, ka tam jānāk no kāres vāciņa.

Advertisements

Decembris 4, 2006 - Posted by | bioloģiskā dravošana

1 komentārs »

  1. Var mēģināt iztikt bez vaska šūnu pamatnēm. Bites pašas savilks šūnas tukšā vietā. Vajag tik nolīmeņot stropu ar līmeņrādi, lai šūnas, ko tās izvelk neizietu ārpus rāmīša.
    Vecajos rāmīšos, kaut kāds vasks augšā parasti ir, tā ka šās zinās kur iesākt. Svaigam rāmītim var augšā piesist klāt šauru koka strēmelīti pa vidiņu garenvirzienā, un iesmērēt ar vaska gabaliņu, lai vieglāk tām būtu saprast, kurā vietā jāsāk taisīt šūnas.

    Tā ka praktiski iztiksiet bez jebkāda vaska. Cik bites saražos tik arī būs. Bez tam šādu šūnu tās iespējams izvilks pat ātrāk, jo nevajadzēs pielāgoties mākslīgajai šūnai, kas prasa šām zināmu piepūli.

    Komentārs by Trans | jūnijs 6, 2008


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: